Gizlilik İlkeleri ve Güvenlik Politikası

Okuyacağınız gizlilik ilkeleri ve güvenlik politikası, Mutlu Aile Mutlu Çocuk Derneği – mutluaile.org web sitesi içerisinde yapacağınız işlemlerde (üye kayıt, form doldurma) vereceğiniz kişisel ve kurumsal bilgilerin güvenliği ve Mutlu Aile Mutlu Çocuk Derneği – mutluaile.org’un bu bilgiler üzerindeki sorumluluklarının belirlenmesi ve site ziyaretçilerimize duyurulması amacı ile hazırlanmıştır.

Gizlilik ilkelerimiz ve güvenlik politikamız sadece Mutlu Aile Mutlu Çocuk Derneği – mutluaile.org URL’si ile başlayan sayfalarda ve alt domainlerde geçerlidir.

Site ziyaretçilerimizin anlık ziyaret bilgileri (IP, sitemize başka bir siteden link vasıtası ile geldi ise bu sitenin linki, kullandığı web browser’ın adı ve versiyonu, sitemiz içinde ziyaret ettiği sayfaların adı) demografik bilgilerinizin istatistik amacı ile toplanması için takip edilir.

Sitemizde üyelerimize özel sayfalarımızdan ve imkanlarımızdan faydalanmak isteyen ziyaretçilerimiz her aşamada kayıt olabilirler. Ziyaret sırasında ziyaretçilerimizin bazı işlemleri bitirebilmeleri için gerekli adımlara geçebilmeleri ancak üye oldukları taktirde mümkündür.

Kayıt formu içerisinde aldığımız bilgilerden kişisel olanlar (isim, adres, telefon, email gibi) hiçbir şekilde üçüncü şahıs veya kurumlarla paylaşılmaz.

Girilen bilgilerden istatistiki veri çıkarmak amacı ile istenen (doğum tarihi üzerinden hesaplanan yaş, cinsiyet, şehir, eğitim durumu, meslek gibi) bilgiler sadece site ziyaretçilerinin genel profilini oluşturmak ve bu profil üzerinden site üzerinde çeşitli genel ve kişiye özel uygulamalar ile siteye reklam almak gerektiğinde reklam verenlere site ziyaretçi profilini sunabilmek için kullanılabilir. Hiçbir şekilde bilgilerde özele inilmez ve ancak genelleme yapılabilir. (örneğin site üyelerimizin %44’ü 30 yaş altında gibi genel tespitler)

Sitemiz içerisinde çeşitli web bağlantıları (link) bulunmaktadır. Bu linkler vasıtası ile ulaşılan sitelerdeki içerikten veya gizlilik ve güvenlik politikalarından Mutlu Aile Mutlu Çocuk Derneği – mutluaile.org hiçbir şekilde sorumlu değildir.

GÜVENLİK

Sitemiz içerisinde yeralan bilgilerin stabilliği, sitemizin sürekli erişilebilir tutulması ve site ziyaretçilerimizin vermiş oldukları her türlü bilginin saklanması amacı ile sitemiz üzerinde belirlediğimiz bir güvenlik politikamız mevcuttur.

Bu güvenlik politikası çeşitli eylemler ve önlemlerden oluşur:

  • Sitemizin yer aldığı serverdaki dosyalarımız sık periyotlarla yedeklenir.
  • Sitemizin yer aldığı server her türlü saldırı ve sızma girişimlerine karşı firewall (donanımsal ve yazılımsal güvenlik koruması) koruması altındadır.

Mutlu Aile Mutlu Çocuk Derneği – mutluaile.org web sitesi bütün bu gizlilik ilkeleri ve güvenlik politikasını uygulayacağını kanuni sorumluluğunun bilincinde olarak kabul etmektedir.

ÜST

UBilişim Web Tasarım & Web Yazılım & Web Hosting Hizmetleri